Pielgrzymka autokarowa

Antyczna Grecja

 • antyczna_grecja
12 dni
- zł

Informacje

Grecja – kraj kojarzący się z antykiem, wspaniałą kulturą i sztuką, pierwszymi olimpiadami, gajami oliwnymi, winnicami produkującymi doskonałe trunki, wspaniałymi plażami i ciepłym morzem. Odwiedzimy pogrążone w mrokach historii Mykeny, antyczne świątynie Aten, teatry Epidavros, a kuchnia grecka i doskonałe wina umilą pobyt.

Zakwaterowanie

11 noclegów w hotelach**/*** oraz w apartamentach, w tym: 2 noclegi tranzytowe na Węgrzech, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami; 2 noclegi tranzytowe w Serbii, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami; 7 noclegów w Grecji na Riwierze Olimpijskiej w apartamentach 2,3-osobowych z łazienką i aneksem kuchennym ( odległość od plaży 150-500 m).

Wyżywienie

11 śniadań i 11 obiadokolacji, w tym: 7 śniadań i 7 obiadokolacji w greckiej tawernie.

Transport

Autokar (klimatyzacja, wc, barek, video); dwóch kierowców.

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Wyjazd z Lublina o godz. 6.00, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry na obiadokolację i nocleg w hotelu.

Dzień 2:

 • Śniadanie, przejazd przez Węgry i Serbię, krótki objazd autokarowy Belgradu, obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Serbii.

Dzień 3:

 • Śniadanie, przejazd do Grecji na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie w apartamentach. Czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
 • Apartament 3 os. składa się z pokoju z dużym balkonem i wyposażonym aneksem kuchennym (kuchenka, lodówka, naczynia, bieżąca ciepła i zimna woda), oraz łazienki z prysznicem, umywalką i wc. W pokoju 2 osobowym znajdują się dwa łóżka pojedyncze lub jedno podwójne, w pokoju 3 – osobowym znajdują się trzy łóżka pojedyncze lub jedno pojedyncze i jedno podwójne z dwoma kompletami pościeli; ponadto w każdym apartamencie jest szafa ubraniowa, szafki nocne, stolik i krzesła ogrodowe. Należy posiadać własne ręczniki oraz środki czystości (płyn do mycia naczyń, ściereczki).

Dzień 4-9 program pobytu na Riwierze:

 • 1 dniowa wycieczka do Aten (zwiedzanie: Akropol, Plaka – Stare Miasto; marmurowy stadion olimpijski Kalimarmaro z okresu pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich; Pałac Prezydencki; park Zapion; Parlament, gdzie odbywa się bardzo widowiskowa zmiana warty; port w Pireusie). W drodze powrotnej postój w Termopilach przy pomniku Leonidasa w miejscu, gdzie rozegrała się słynna bitwa między Grekami a Persami (480 p.n.e.) – czas wolny na zdjęcia..
 • wycieczka do starożytnej miejscowości Dion, założonej przez króla Arhelaosa (pozostałości murów obronnych, ruiny świątyń i teatru, muzeum) oraz pod Olimp na teren Parku Narodowego uznanego przez UNESCO za rezerwat biosfery.
 • 1 – dniowa wycieczka do Klasztorów w Meteorach (niezwykłe monastyry wzniesione na pozornie niedostępnych skalnych turniach, gromadzące bogate zbiory rękopisów, ikon, komży; przepiękne średniowieczne freski). Program wycieczki obejmuje zwiedzanie dwóch z sześciu funkcjonujących klasztorów, możliwość zakupów pamiątek).
 • plażowanie, kąpiele w ciepłym Morzu Egejskim.

Dzień 10:

 • Śniadanie, wykwaterowanie z apartamentów, przejazd do Salonik (największe miasto w północnej Grecji założone w IV w. p.n.e. przez Kassandrosa Macedońskiego. Zwiedzanie: Biała Wieża, kościół Agios Dimitrios, łuk Galeriusza, dawne mury obronne – punkt widokowy). Wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii.

Dzień 11:

 • Śniadanie, przejazd przez Serbię na obiadokolację i nocleg na Węgrzech.

Dzień 12:

 • Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Węgry, Słowację, Polskę. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie w stosunku do założonego planu imprezy, lecz wszystkie jego punkty zostaną zrealizowane (pilot nie udziela informacji w zwiedzanych obiektach).

Terminy i ceny

Termin dowolny

1. Na bilety wstępów do zwiedzanych obiektów należy przygotować ok. 40 Euro (dorośli), młodzież do 18 lat bezpłatnie za okazaniem paszportu.

2. Cenę skalkulowano dla grupy liczącej 48 osób.

UBEZPIECZENIE: polisa ubezpieczeniowa NNW, KL i bagaż w SIGNAL IDUNA.

INNE: podatek VAT, pilot wycieczek zagranicznych.