11 noclegów w hotelach**/*** oraz w apartamentach, w tym: 2 noclegi tranzytowe na Węgrzech, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami; 2 noclegi tranzytowe w Serbii, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami; 7 noclegów w Grecji na Riwierze Olimpijskiej w apartamentach 2,3-osobowych z łazienką i aneksem kuchennym ( odległość od plaży 150-500 m).
Antyczna Grecja
Informacje
Grecja – kraj kojarzący się z antykiem, wspaniałą kulturą i sztuką, pierwszymi olimpiadami, gajami oliwnymi, winnicami produkującymi doskonałe trunki, wspaniałymi plażami i ciepłym morzem. Odwiedzimy pogrążone w mrokach historii Mykeny, antyczne świątynie Aten, teatry Epidavros, a kuchnia grecka i doskonałe wina umilą pobyt.
Zakwaterowanie
Wyżywienie
11 śniadań i 11 obiadokolacji, w tym: 7 śniadań i 7 obiadokolacji w greckiej tawernie.
Transport
Autokar (klimatyzacja, wc, barek, video); dwóch kierowców.
Program wycieczki
Dzień 1:
- Wyjazd z Lublina o godz. 6.00, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry na obiadokolację i nocleg w hotelu.
Dzień 2:
- Śniadanie, przejazd przez Węgry i Serbię, krótki objazd autokarowy Belgradu, obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Serbii.
Dzień 3:
- Śniadanie, przejazd do Grecji na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie w apartamentach. Czas na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
- Apartament 3 os. składa się z pokoju z dużym balkonem i wyposażonym aneksem kuchennym (kuchenka, lodówka, naczynia, bieżąca ciepła i zimna woda), oraz łazienki z prysznicem, umywalką i wc. W pokoju 2 osobowym znajdują się dwa łóżka pojedyncze lub jedno podwójne, w pokoju 3 – osobowym znajdują się trzy łóżka pojedyncze lub jedno pojedyncze i jedno podwójne z dwoma kompletami pościeli; ponadto w każdym apartamencie jest szafa ubraniowa, szafki nocne, stolik i krzesła ogrodowe. Należy posiadać własne ręczniki oraz środki czystości (płyn do mycia naczyń, ściereczki).
Dzień 4-9 program pobytu na Riwierze:
- 1 dniowa wycieczka do Aten (zwiedzanie: Akropol, Plaka – Stare Miasto; marmurowy stadion olimpijski Kalimarmaro z okresu pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich; Pałac Prezydencki; park Zapion; Parlament, gdzie odbywa się bardzo widowiskowa zmiana warty; port w Pireusie). W drodze powrotnej postój w Termopilach przy pomniku Leonidasa w miejscu, gdzie rozegrała się słynna bitwa między Grekami a Persami (480 p.n.e.) – czas wolny na zdjęcia..
- wycieczka do starożytnej miejscowości Dion, założonej przez króla Arhelaosa (pozostałości murów obronnych, ruiny świątyń i teatru, muzeum) oraz pod Olimp na teren Parku Narodowego uznanego przez UNESCO za rezerwat biosfery.
- 1 – dniowa wycieczka do Klasztorów w Meteorach (niezwykłe monastyry wzniesione na pozornie niedostępnych skalnych turniach, gromadzące bogate zbiory rękopisów, ikon, komży; przepiękne średniowieczne freski). Program wycieczki obejmuje zwiedzanie dwóch z sześciu funkcjonujących klasztorów, możliwość zakupów pamiątek).
- plażowanie, kąpiele w ciepłym Morzu Egejskim.
Dzień 10:
- Śniadanie, wykwaterowanie z apartamentów, przejazd do Salonik (największe miasto w północnej Grecji założone w IV w. p.n.e. przez Kassandrosa Macedońskiego. Zwiedzanie: Biała Wieża, kościół Agios Dimitrios, łuk Galeriusza, dawne mury obronne – punkt widokowy). Wyjazd w kierunku granicy. Przyjazd na obiadokolację i nocleg na terenie Serbii.
Dzień 11:
- Śniadanie, przejazd przez Serbię na obiadokolację i nocleg na Węgrzech.
Dzień 12:
- Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Węgry, Słowację, Polskę. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.
Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie w stosunku do założonego planu imprezy, lecz wszystkie jego punkty zostaną zrealizowane (pilot nie udziela informacji w zwiedzanych obiektach).
Terminy i ceny
Termin dowolny |
1. Na bilety wstępów do zwiedzanych obiektów należy przygotować ok. 40 Euro (dorośli), młodzież do 18 lat bezpłatnie za okazaniem paszportu.
2. Cenę skalkulowano dla grupy liczącej 48 osób.
UBEZPIECZENIE: polisa ubezpieczeniowa NNW, KL i bagaż w SIGNAL IDUNA.
INNE: podatek VAT, pilot wycieczek zagranicznych.