Pielgrzymka autokarowa

Grecja – Peloponez

 • peloponez
13 dni
- zł

Informacje

Grecja – kraj kojarzący się z antykiem, wspaniałą kulturą i sztuką, pierwszymi olimpiadami, gajami oliwnymi, winnicami produkującymi doskonałe trunki, wspaniałymi plażami i ciepłym morzem. Odwiedzimy pogrążone w mrokach historii Mykeny, antyczne świątynie Aten, teatry Epidavros, a kuchnia grecka i doskonałe wina umilą pobyt.

Zakwaterowanie

10 noclegów: w tym 8 noclegów w Grecji – 3 noclegi w hotelu w Tolo, 1 nocleg k/ Aten, 1 nocleg w Kalambace, 3 noclegi na Riwierze Olimpijskiej, pokoje z łazienkami; 1 nocleg na promie (fotele lotnicze); 1 nocleg tranzytowy na Węgrzech.

Wyżywienie

Dwa posiłki dziennie w hotelach w Grecji i na Węgrzech (9 śniadań i 9 obiadokolacji – napoje płatne dodatkowo). Na promie wykupienie posiłków we własnym zakresie.

Transport

Autokar (klimatyzacja, wc, barek, video); dwóch kierowców.

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Wyjazd z Lublina o godz. 6.00, przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię do Włoch (jazda non-stop z postojami co 4 godziny, łącznie 27 godzin).

Dzień 2:

 • Przyjazd do Ancony, spacer, czas wolny, zaokrętowanie, rejs na fotelach lotniczych bez wyżywienia. Na promie: basen odkryty, fitnesscenter (siłownia, sauna, fryzjer), pokój zabaw dla dzieci, sala gier video, kasyno, dyskoteka, restauracje „a la carte”, bary szybkiej obsługi, telefon i TV satelitarna, sale z fotelami lotniczymi, pomieszczenie kino/konferencje, sala konferencyjna, sklep i serwis fotograficzny, centrum handlowe (kosmetyki, alkohole, odzież, zabawki), hall i recepcja, kaplica. Klimatyzacja we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach. Uwaga: istnieje możliwość dopłaty do kabin 4-osobowych wewnętrznych.

Dzień 3:

 • Rejs promem, przypłynięcie do portu w Patras, przejazd do Tolo na Półwyspie Peloponeskim, czas wolny – plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

 • Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie:
  a) Myken: słynne mury cyklopie, Brama Lwia, cytadela, groby szybowe i kopułowy Grób Agamemnona.
  b) Epidavros: najlepiej zachowany antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką.
  c) Nafplion: spacer po zabytkowym centrum, twierdza Palamidi, twierdza Burdzi
  Powrót do hotelu, wypoczynek nad morzem – plażowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5:

 • Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie:
  a) Sparty: pozostałości archeologicznych po najsilniejszym z polis greckich – Sparcie.
  b) Mistras: bizantyjskie średniowieczne miasteczko wtulone w 250 m. skały Tajgetu.
  c) Monemvasia: twierdza i kościół Agia Sofia na ogromnej skalnej wyspie zwanej Giblartarem Grecji.
  Powrót do hotelu, wypoczynek nad morzem – plażowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6:

 • Śniadanie, wyjazd do Aten, po drodze krótki postój przy Kanale Korynckim (Korynt) – łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Zwiedzanie z przewodnikiem Aten, objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza-zmiana warty, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski. Oglądanie antycznych budowli na Akropolu (Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon) i Muzeum. Następnie zwiedzanie Agory, Wzgórze Aeropag. Po południu czas wolny na zakupy, kolacja i nocleg.

Dzień 7:

 • Śniadanie wyjazd do Delf, po drodze krótki postój w Termopilach w miejscu, gdzie rozegrała się słynna bitwa między Grekami a Persami (480 p.n.e.) Dziś w miejscu bitwy stoi pomnik Leonidasa i poległych Spartan – czas wolny na zdjęcia. Przyjazd do Delf, zwiedzanie najsłynniejszej wyroczni starożytnego świata. Postój przy św. Źródle Kastylijskim. Następnie przejście Świętą Drogą. Czas na zdjęcia przy „pępku” Omfalos (mitologicznym centrum świata). Poza tym można zobaczyć Mur Poligonalny-słynną Gazetę Delficką, tajemniczy labirynt pytyjski, teatr antyczny, stadion z II w n.e. i Świątynię Apollona. Przejazd do Kalambaki na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8:

 • Śniadanie, zwiedzanie Meteorów (klasztorów prawosławnych wybudowanych na szczytach bloków skalnych w okresie Bizancjum). Program wycieczki obejmuje zwiedzanie dwóch z sześciu funkcjonujących klasztorów. Zapoznamy się również z życiem klasztornym mnichów oraz zwiedzimy m.in. pracownię ikon bizantyjskich (możliwość zakupów pamiątek).
 • Kolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.

Dzień 9:

 • Śniadanie, wypoczynek nad morzem – plażowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 10:

 • Śniadanie, wypoczynek nad morzem – plażowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 11:

 • Śniadanie, wykwaterowanie, Przejazd do Salonik (największe miasto w północnej Grecji założone w IV w. p.n.e. przez Kassandrosa Macedońskiego. Zwiedzanie: Biała Wieża, kościół Agios Dimitrios, łuk Galeriusza, dawne mury obronne – punkt widokowy). Wieczorem wyjazd w kierunku granicy.

Dzień 12:

 • Przejazd przez Jugosławię. Obiadokolacja i nocleg na Węgrzech.

Dzień 13:

 • Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Węgry, Słowację, Polskę. Zakończenie imprezy w godzinach wieczornych.

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie w stosunku do założonego planu imprezy, lecz wszystkie jego punkty zostaną zrealizowane (pilot nie udziela informacji w zwiedzanych obiektach).

Terminy i ceny

Wiosna/Jesień

1. Na Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów należy przygotować ok. 40 Euro.
2. Cenę skalkulowano dla grupy 48 osób.
3. Cena zawiera podatek VAT.

UBEZPIECZENIE: polisa ubezpieczeniowa NNW, KL i bagaż w SIGNAL IDUNA.

OPIEKA: pilot wycieczek zagranicznych.

INNE USŁUGI: bilety na rejs promem na trasie Ancona – Patra na fotelach lotniczych.