Pielgrzymka autokarowa

Mediugorje – Włochy

 • mediugorje
11 dni
- zł

Informacje

MEDIUGORJE – SPLIT – ANCONA – SANT ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – RZYM – ASYŻ – PADWA – WENECJA

Zakwaterowanie

10 noclegów w hotelach i domach pielgrzyma: 1 nocleg k/Budapesztu; 2 noclegi w Medjugorie; 5 noclegów we Włoszech: 1 nocleg w San Giovanni Rotondo; 3 noclegi k/Rzymu, 1 nocleg w Lido di Jesolo; 1 nocleg k/Tarvisio. Pokoje 2, 3, 4 os. z łazienkami. 1 nocleg w fotelach lotniczych na promie.

Wyżywienie

9 śniadań kontynentalnych i 9 obiadokolacji, napoje płatne dodatkowo.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem.

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Zbiórka uczestników o godz. 5.45, wyjazd o godz. 6.00. Na trasie postoje 15-minutowe co ok. 4 godziny. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry do hotelu w okolicach Budapesztu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

 • Śniadanie, przejazd przez Węgry, Bośnię i Hercegowinę do Medjugorie, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

 • Śniadanie, udział w Mszy św., Czas poświęcony na modlitwę. Wejście Górę Objawień, miejsce pierwszych objawień Matki Bożej na wzgórzu Crnica. Wejście na Górę Kriżewac, na szczycie której znajduje się krzyż z wmurowanymi relikwiami Krzyża Świętego; przy ścieżce prowadzącej na szczyt modlitwa przy kolejnych stacjach Męki Pańskiej zbudowanych w formie brązowych płaskorzeźb. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:

 • Śniadanie, czas na modlitwę. Przejazd do Splitu, jeśli czas pozwoli krótkie zwiedzanie: antyczny Pałac Dioklecjana jeden z najpiękniejszych przykładów rzymskiej architektury obronnej z IV wieku, Katedra św. Dujmy. Zaokrętowanie na promie. Wieczorem wypłynięcie ze Splitu, nocny rejs Split – Ancona (fotele lotnicze) na promie do dyspozycji turystów: toalety, restauracje, bary.

Dzień 5:

 • Ranne przypłynięcie do Ancony, przejazd do Monte Sant Angelo: stare miasteczko z sanktuarium Św. Michała w grocie do której prowadzi 90 stopni wykutych w skale. Przejazd do San Giovanni Rotundo – Sanktuarium Ojca Pio (kościółek, grób i pamiątki po zakonniku). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:

 • Śniadanie, przejazd do Monte Cassino (klasztor OO Benedyktynów, cmentarz żołnierzy polskich). Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:

 • Śniadanie, zwiedzanie Starego Rzymu: Katakumby Kaliksta, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Plac Wenecki, Forum Trajana, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Plac Navona. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

 • Śniadanie, przejazd do Watykanu: złożenie hołdu przy grobie Jana Pawła II, (udział w modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra – jeżeli dniem zwiedzania jest niedziela); zwiedzanie: Bazylika św. Piotra, Bazylika św. Pawła za murami, Bazylika Santa Maria Maggiore, Kościół św. Piotra w okowach bazylika św. Jana na Lateranie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9:

 • Śniadanie, przejazd do Asyżu, zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, kościół św. Klary, Bazylika św. Marii od Aniołów. Przejazd do Padwy, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego. Przejazd do hotelu w Lido di Jesolo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10:

 • Śniadanie, przejazd do Wenecji, zwiedzanie: kościół San Rocco, kościół Frari, most Rialto, Bazylika i Plac Św. Marka, przejażdżka tramwajem wodnym. Przejazd do hotelu k/Tarvisio, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11:

 • Śniadanie, przejazd Austrię, Czechy i Polskę, zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Uwaga: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w stosunku do założonego planu imprezy, lecz wszystkie jego punkty zostaną zrealizowane w miarę dostępności obiektów dla zwiedzających (pilot nie udziela informacji w obiektach muzealnych).

Terminy i ceny

Termin dowolny

– Cenę skalkulowano dla grupy liczącej 48 uczestników.
– Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów na ten cel należy posiadać ok. 40 EUR/os..
– Cena zawiera podatek VAT.
– Uwaga: ze względu na ograniczone możliwości poruszania się autokarem po Rzymie, przejazdy odbywają się metrem i autobusami miejskimi, koszt dziennego biletu na wymienione środki transportu wynosi 4 EUR/os.

PILOT: wykwalifikowany pilot wycieczek zagranicznych.

UBEZPIECZENIE: polisa ubezpieczeniowa NNW, KL i bagaż w Signal Iduna.

INNE: prom Split – Ancona – fotele lotnicze.