Pielgrzymka autokarowa

Mediugorje

  • mediugorje2
8 dni
- zł

Informacje

Medjugorie – jest jednym z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych katolickich centrów pielgrzymkowych, jest szczególnym wydarzeniem z dzisiejszym świecie. W ciągu ostatnich 15 lat przybyło tu ponad 20 milionów pielgrzymów z całego świata, aby odnaleźć spokój, swoje człowieczeństwo i przynależność do Boga. Stają się świadkami prawdy, miłości i pokoju.

Zakwaterowanie

6 noclegów: w tym 1 nocleg w hotelu w Budapeszcie, pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienkami; 3 noclegi w pensjonacie w Medjugorie – pokoje 2, 3, 4 os. z łazienkami; 2 noclegi w hotelach w Chorwacji, pokoje 2, 3, 4 os. z łazienkami.

Wyżywienie

6 śniadań i 6 obiadokolacji w restauracji hotelowej, napoje płatne dodatkowo.

Transport

Autokar (klimatyzacja, video, barek, wc, dwóch kierowców).

Program wycieczki

Dzień 1:

  • Zbiórka uczestników o godz. 6.00, wyjazd o 6.15, przejazd do Budapesztu, podczas przejazdu będą organizowane krótkie postoje co ok. 4 godz. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

  • Śniadanie, przejazd do Medjugorie, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3,4:

  • Pobyt w Medjugorie (2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje). Codzienny udział w Mszy św., Różaniec. Czas poświęcony na modlitwę. Poświęcenie dewocjonaliów. Wejście Górę Objawień, miejsce pierwszych objawień Matki Bożej na wzgórzu Crnica. Wejście na Górę Kriżewac, na szczycie której znajduje się krzyż z wmurowanymi relikwiami Krzyża Świętego; przy ścieżce prowadzącej na szczyt modlitwa przy kolejnych stacjach Męki Pańskiej zbudowanych w formie brązowych płaskorzeźb.

Dzień 5:

  • Śniadanie, przejazd do Dubrownika, zwiedzanie „perły Adriatyku” – Twierdza Ravelin – umocnienia miejskie z bramami i basztą, Brama Pile, Wielka Studnia św. Onufrego, Klasztor Franciszkanów i Dominikanów, Katedra, Pałac Rektorów, Kościół św. Błażeja i pomnik Rolanda, spacer ulicą Stradun, Pałac Sponza. Przejazd malowniczą trasą nadmorską do hotelu w okolicach Splitu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

  • Śniadanie, zwiedzanie Splitu: antyczny Pałac Dioklecjana jeden z najpiękniejszych przykładów rzymskiej architektury obronnej z IV wieku, Katedra św. Dujmy, Góra Marian. Przejazd na zwiedzanie Trogiru – miasta pomnika UNESCO: mury obronne, Ratusz z XIV wieku, Katedra św. Wawrzyńca z XIII w. Przejazd malowniczą trasą nadmorską do głównego miasta Dalmacji środkowej – Zadaru, zwiedzanie: ruiny rzymskiego forum, Katedra i Rotunda św. Donata, Katedra św. Anastazji, Bramy Lądowej w formie łuku triumfalnego, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:

  • Śniadanie, przejazd do Plitwic na zwiedzanie Parku Narodowego – Plitwickie Jeziora – światowego dziedzictwa UNESCO – na obszarze porośniętym przez buki, jodły świerki i klony znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 7 km i połączonych ze sobą 92 wodospadami; Wyjazd do Polski, przejazd przez Chorwację, Węgry, Słowację.

Dzień 8:

  • Przejazd przez Polskę i zakończenie imprezy w godzinach rannych.

Uwaga: Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w miarę dostępności obiektów do zwiedzania dla turystów. Pilot nie udziela informacji wewnątrz obiektów muzealnych.

Terminy i ceny

Wiosna/Jesień

1. Cenę skalkulowano dla grupy 48 uczestników.
2. Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 25 EUR/os.
3. Góra Objawień i Kriżewac są miejscem modlitwy, należy zachować ciszę i nie przeszkadzać innym. Podczas modlitw nie należy spacerować wokół Kościoła. W czasie oczekiwania na mszę, nie wchodzić do kaplicy lub kościoła. Pielgrzymi proszeni są o zachowanie odpowiedniego stroju w centrum pielgrzymkowym.

UBEZPIECZENIE: polisa grupowa NNW, KL i bagaż w Signal Iduna.

INNE: podatek VAT, pilot wycieczek zagranicznych.