Pielgrzymka autokarowa

Perły Italii

 • italia
10 dni
- zł

Informacje

Florencja – Orvieto – Rzym – Monte Cassino – San Giovanni Rotondo – Sant`Angelo – Loreto – Wenecja

Włochy – są krajem, w którym nie sposób zamknąć dziedzictwa kultury w murach muzeów. Wystarczy spacer ulicami, by przenieść się w czasy świetności Cesarstwa Rzymskiego, odetchnąć atmosferą intelektualnego rozkwitu renesansu. Każdy budynek kryje w sobie niekończące się dzieje starych rodów, artystów i romansów. Nie sposób wyczerpać atrakcji, jakimi kuszą nas najsłynniejsze i najpiękniejsze miasta włoskie.

 

Zakwaterowanie

8 noclegów w hotelach**/***, w tym: 2 noclegi w Lido di Jesolo; 2 noclegi w San Giovanni Rotundo; 3 noclegi k/Rzymu; 1 nocleg w Czechach, pokoje 2, 3, 4 os. z łazienkami.

Wyżywienie

8 śniadań w tym 7 kontynentalnych, 8 obiadokolacji w restauracjach hotelowych, napoje płatne dodatkowo.

Transport

Autokar (klimatyzacja, video, barek, wc); 2 kierowców, przejazd busami w s. G. Rotondo

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Zbiórka uczestników o godz. 6.00, wyjazd o godz. 6.15. Podczas przejazdu będą organizowane krótkie postoje co 4 godziny. Przejazd do hotelu w Czechach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:

 • Śniadanie, przejazd do Wiednia (historyczne wzgórze Kahlenberg, u stóp którego rozegrała się bitwa zakończona zwycięstwem wojsk Jana III Sobieskiego; zwiedzanie polskiego kościółka św. Józefa). Przejazd do Włoch, nocleg i obiadokolacja w hotelu w Lido di Jesolo.

Dzień 3:

 • Śniadanie, przejazd do Florencji, zwiedzanie: Bazylika Santa Maria Del Fiore, kościół Św. Krzyża z freskami Giotta, Most Ponte Vecchio. Przejazd do Orvieto – najbardziej malowniczo położone miasto włoskie słynące ze średniowiecznej zabudowy, zwiedzanie: katedra NMP z cudem eucharystycznym z XIII wieku, ogrody papieskie; spacer średniowiecznymi uliczkami. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

 • Śniadanie, przejazd do Watykanu: złożenie hołdu przy grobie Jana Pawła II, (udział w papieskiej audiencji generalnej – uzależniony od obecności Ojca św. w Rzymie); zwiedzanie: Bazylika św. Piotra, Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika św. Pawła za Murami, Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

 • Śniadanie, zwiedzanie Starego Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Panteon, Forum Trajana, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Katakumby Kaliksta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

 • Śniadanie, wyjazd na Monte Cassino (klasztor oo Benedyktynów, cmentarz żołnierzy polskich). Przejazd do San Giovanni Rotundo, udział we mszy w Sanktuarium Ojca Pio (kościółek oraz grób i pamiątki po zakonniku). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:

 • Śniadanie, przejazd do Monte Sant`Angelo (stare miasteczko z krętymi stromymi uliczkami, sanktuarium św. Michała w grocie do której prowadzi 90 stopni wykutych w skale) czyli Góra Świętego Anioła – nazwa ta pochodzi od patrona tego miejsca i właśnie dzięki niemu miasto to jest znane i podziwiane na całym świecie. Powrót do San Giovanni Rotundo na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8:

 • Śniadanie, przejazd do Loreto (miejsce pielgrzymkowe związane z kultem Matki Boskiej, Bazylika Della Santa Casa – w tradycji chrześcijańskiej mieszkanie Matki Bożej przeniesione tu z Nazaretu w cudowny sposób w 1295 r.). Przejazd do Lido di Jesolo na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 9:

 • Śniadanie, przejazd do Wenecji, zwiedzanie miasta położonego na 118 wyspach: Bazylika i Plac św. Marka, Campanilla, Most Westchnień, Most Rialto. Przejażdżka tramwajem wodnym po Canale Grande. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 10:

 • Przejazd przez Czechy i Polskę, zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w miarę dostępności obiektów do zwiedzania dla turystów. Pilot nie udziela informacji wewnątrz obiektów muzealnych.

Terminy i ceny

Dowolny

Uwaga: ze względu na ograniczone możliwości poruszania się autokarami po Rzymie, przejazdy odbywają się metrem i autobusami miejskimi, koszt dziennego biletu na wymienione środki transportu wynosi 4 EUR/os.
1. Cenę skalkulowano dla grupy 48 uczestników.
2. Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 40 EUR/os.

UBEZPIECZENIE: polisa grupowa NNW, KL i bagaż w Signal Iduna.

INNE: pilot wycieczek zagranicznych, podatek VAT.