Pielgrzymka autokarowa

Włochy

  • wlochy2
9 dni
- zł

Informacje

Włochy – są krajem, w którym nie sposób zamknąć dziedzictwa kultury w murach muzeów. Wystarczy spacer ulicami, by przenieść się w czasy świetności Cesarstwa Rzymskiego, odetchnąć atmosferą intelektualnego rozkwitu renesansu. Każdy budynek kryje w sobie niekończące się dzieje starych rodów, artystów i romansów. Nie sposób wyczerpać atrakcji, jakimi kuszą nas najsłynniejsze i najpiękniejsze miasta włoskie.

Zakwaterowanie

8 noclegów w hotelach**/***, w tym: 1 nocleg w Lido di Jesolo; 1 nocleg w Rimini; 4 noclegi k/Rzymu, pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienkami; 2 noclegi w Czechach, pokoje 2, 3 os. z łazienkami.

Wyżywienie

8 śniadań w tym 6 kontynentalnych, 8 obiadokolacji w restauracjach hotelowych, napoje płatne dodatkowo.

Transport

Autokar (klimatyzacja, video, barek, toaletą).

Program wycieczki

Dzień 1:

  • Zbiórka uczestników o godz. 6.00, wyjazd o godz. 6.15. Podczas przejazdu będą organizowane krótkie postoje. Przejazd do hotelu w Czechach. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 2:

  • Śniadanie, przejazd do Wenecji, zwiedzanie miasta położonego na 118 wyspach: Bazylika i Plac św. Marka, Campanilla, Most Westchnień, Most Rialto. Przejazd do hotelu w Lido di Jesolo, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

  • Śniadanie, wyjazd do Asyżu, zwiedzanie: Bazylika Św. Franciszka, kościół św. Klary, Bazylika Św. Marii od Aniołów. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

  • Śniadanie, przejazd do Watykanu: złożenie hołdu przy grobie Jana Pawła II, (udział w papieskiej audiencji generalnej – uzależniony od obecności Ojca św. W Rzymie); zwiedzanie: Bazylika św. Piotra, Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika św. Pawła za Murami, Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

  • Śniadanie, wyjazd na Monte Cassino (klasztor oo Benedyktynów, cmentarz żołnierzy polskich). Powrót i zwiedzanie Starego Rzymu: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Panteon, Forum Trajana, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

  • Śniadanie, dalsze zwiedzanie: Katakumby Kaliksta, Plac Navona z Fotanną Czterech Rzek, Ołtarz Ojczyzny, Bazylika Sanata Maria in Cosmedin – „usta prawdy”, Bazylika Św. Sebastiana. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:

  • Śniadanie, przejazd do San Marino, przejście trasą turystyczną wśród malowniczych średniowiecznych uliczek, zabudowań i obwarowań, zakupy. Przejazd do Rimini, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek na plaży, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

  • Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, przejazd przez Włochy, Austrię do hotelu w Czechach, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9:

  • Przyjazd do Lublina i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w miarę dostępności obiektów do zwiedzania dla turystów. Pilot nie udziela informacji wewnątrz obiektów muzealnych.

Terminy i ceny

Termin dowolny

Uwaga: ze względu na ograniczone możliwości poruszania się autokarami po Rzymie, przejazdy odbywają się metrem i autobusami miejskimi, koszt dziennego biletu na wymienione środki transportu wynosi 4 EUR/os.
1. Cenę skalkulowano dla grupy 48 uczestników.
2. Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 30 EUR/os.

UBEZPIECZENIE: polisa grupowa NNW, KL i bagaż w Signal Iduna.

INNE: pilot wycieczek zagranicznych, podatek VAT.