Pielgrzymka autokarowa

Włochy – Francja – Hiszpania – Portugalia

 • wlochy3
19 dni
- zł

Informacje

… echa wspaniałej przeszłości rozbrzmiewają w tych współczesnych, kwitnących krajach. Miejsca kultu zachowały duszę świętości i przyjmują niezliczone rzesze pątników z całego świata, którzy marzyli, aby chociaż raz w życiu pojechać, zobaczyć, przeżyć i zapamiętać …

Zakwaterowanie

15 noclegów w hotelach lub hostalach, w tym 3 noclegi we Włoszech, 4 noclegi we Francji, 4 noclegi w Hiszpanii, 4 noclegi w Portugalii. Pokoje 2,3,4 osobowe.

Wyżywienie

15 śniadań kontynentalnych i 15 obiadokolacji ( napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne) .

Transport

Autokar – klimatyzacja, toaleta, video, barek, dwóch kierowców.

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Wyjazd z Lublina o godz. 6.00, przejazd non-stop do Wenecji.

Dzień 2:

 • Przyjazd do Wenecji , przerwa ( 9 godzin) na zwiedzanie (Plac i Bazylika Św. Marka, Most Rialto, Most Westchnień, Campanilla, Pała Dożów z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Madiolanu.

Dzień 3:

 • Śniadanie , przejazd do Mediolanu (3 godziny zwiedzania – katedra z XIV-XIX w., największa budowla sakralna na świecie; teatr operowy La Scala z XVIII w.), przejazd do Turynu ( 2 godziny zwiedzania – katedra z XV w., cenne budowle sakralne XIV – XVII w.), przejazd na nocleg w okolicy granicy francuskiej.

Dzień 4:

 • Śniadanie, przejazd do La Salette, udział w uroczystościach religijnych, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:

 • Po śniadaniu przejazd do Hiszpanii na wybrzeże Costa Brava, czas wolny, obiadokolacja i nocleg

Dzień 6:

 • Wyjazd do Montserrat, zespołu klasztornego z cudowną figurą Czarnej Madonny i do Barcelony na zwiedzanie i pokaz „tańczących fontann” – gotycka katedra Św. Eulalii, kościół Sagrada Familia, wzgórze Montujic, park Gaudiego, Ramblas. Przejazd w okolice Lleidy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7:

 • Po śniadaniu wyjazd do Madrytu, zwiedzanie stolicy Hiszpanii położonej w pobliżu geograficznego środka Półwyspu Iberyjskiego (Plaza Major z arkadami, stare centrum handlowe wokół placu Puerta del Sol, rokokowe Sanktuarium Św. Antoniego z XVIII w.). Przejazd do Toledo, nocleg i obiadokolacja w Toledo.

Dzień 8:

 • Po śniadaniu zwiedzanie Toledo, religijnej stolicy Hiszpanii ( siedziba prymasa). Jest to jeden z najbogatszych zespołów zabytkowych Hiszpanii m.in. pięcionawowa katedra z XIII w. z witrażami i bogatymi zdobieniami; Dom El Greca; Alkazar z XIII w.; mury warowne z VII w.; dawny meczet wyświęcony na kościół San Cristo de la Luz). Nocleg i obiadokolacja w Toledo jw.

Dzień 9:

 • Po śniadaniu wyjazd do Evory miasta zwanego „miastem muzealnym” ze względu na mnogość zabytków i cudów architektonicznych: ogromna XII-wieczna katedra z dwoma wieżami; najcenniejszy zabytek Evory – świątynia Diany z II w. n.e. ; kościół Św. Jana Ewangelisty z Kaplicą Kości – prywatna własność rodziny Cadaval. Przejazd do Setubal na nocleg.

Dzień 10:

 • Po śniadaniu wyjazd do Lizbony, zwiedzanie: stare XVII-wieczne centrum, wieża Belem (w 1834 r. więziono tutaj generała Józefa Bema po nieudanej próbie stworzenia polskiego legionu w służbie portugalskiej), klasztor Hieronimitów, Most 25 Kwietnia (najdłuższy w Europie wiszący most 2278 m). Zwiedzanie Alcobaca (Mostario de Santa Maria, jeden z najpiękniejszych kompleksów klasztornych Portugalii) – Nazare (kościół de Nossa Senhora de Nazare z pięknymi portykami i kopułą; kapliczka Ermida da Memoria, punkt widokowy wzniesiony ponad miasto na wys. 150 m) – Batalha (monumentalny klasztor Mosterio de Santa Maria do Vitoria). Przejazd na nocleg i obiadokolację do Fatimy

Dzień 11:

 • Śniadanie, pobyt w Fatimie, miejscu cudownego ukazania się Matki Boskiej trójce dzieci w 1917 r. (sanktuarium z Bazyliką do Rosario z wieżą zakończoną ośmiotonową koroną z brązu przyozdobioną kryształowym krucyfiksem; Kapliczka Objawień), udział w uroczystościach kościelnych, Msza Św. w intencji pielgrzymów. Nocleg i obiadokolacja w Fatimie.

Dzień 12:

 • Po śniadaniu objazd na trasie: Fatima – Tomar (zamkowo-klasztorny zespół zabudowań rycerzy zakonu Templariuszy z kościołem wzorowanym na Świętym Grobie w Jeruzalem). Wyjazd do Santiago de Compostella, nocleg i obiadokolacja.

Dzień 13:

 • Śniadanie, pobyt w Santiago de Compostella, (jedno z trzech świętych miejsc chrześcijańskich, znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego; 4-fasadowa katedra z Wieżą Zegarową i krużgankami wybudowana w miejscu, gdzie biskup Teodomir odkrył grób ze szczątkami Jakuba apostoła), udział w uroczystościach religijnych. Wieczorem wyjazd z Santiago, nocny przejazd do Lourdes.

Dzień 14:

 • Pobyt w Lourdes, głównym ośrodku kultu religijnego we Francji związanym z objawieniem Matki Bożej Bernadetcie Saubirous w 1858 r. w grocie Massabielle. Nocleg i obiadokolacja w Lourdes.

Dzień 15:

 • Śniadanie, pobyt w Lourdes, nocleg i obiadokolacja jw.

Dzień 16:

 • Śniadanie, wyjazd z Lourdes do Avignonu, zwiedzanie zabytków z XI – XV w. z pałacem papieskim i słynnym mostem Pont d’Avignon. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Avignonu.

Dzień 17:

 • Śniadanie, wyjazd z Avignonu, przejazd do Cannes (spacer ok. 1,5 godz.), przejazd do Włoch, obiadokolacja i nocleg k/ Piacenzy.

Dzień 18:

 • Wykwaterowanie, przejazd przez Włochy, Austrię wizyta w Mariazell (ok. 2 godzin), najsłynniejszym w Austrii miejscu pielgrzymkowym.

Dzień 19:

 • Zakończenie imprezy w godzinach rannych.

Terminy i ceny

Wiosna/Jesień

1. Cenę skalkulowano dla grupy liczącej min. 47 osób płacących.
2. Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: ok.100 EUR.

UBEZPIECZENIE: grupowa polisa NNW, KL i bagaż w SIGNAL IDUNA.

OPIEKA: wykwalifikowany pilot wycieczek zagranicznych.