Pielgrzymka autokarowa

Włochy – Hiszpania – Portugalia

 • fatima
13 dni
- zł

Informacje

MEDIOLAN-TURYN-LA SALETTE-BARCELONA-MONSERRAT-SARAGOSSA-MADRYD- AVILA – FATIMA -SANTIAGO DE COMPOSTELLA-LOURDES-MARIAZELL

… echa wspaniałej przeszłości rozbrzmiewają w tych współczesnych, kwitnących krajach. Miejsca kultu zachowały duszę świętości i przyjmują niezliczone rzesze pątników z całego świata, którzy marzyli, aby chociaż raz w życiu pojechać, zobaczyć, przeżyć i zapamiętać …

Zakwaterowanie

9 noclegów w hotelach*/**: w tym 2 noclegi k/Mediolanu, 2 noclegi we Francji (La Salette i Lourdes), 3 noclegi w Hiszpanii (k/Barcelony, Saragossa, k/Madrytu), 2 noclegi w Portugalii (Fatima).

Wyżywienie

9 śniadań kontynentalnych i 9 obiadokolacji w restauracjach hotelowych (napoje dodatkowo płatne).

Transport

Autokar – klimatyzacja, toaleta, video, barek, dwóch kierowców.

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Wyjazd o godz. 06.00, przejazd z krótkimi postojami do Mediolanu.

Dzień 2:

 • Przyjazd do Mediolanu zwiedzanie miasta (Piazza del Duomo z największą na świecie gotycką katedrą z kaplicą grobową Karola Boromeusza i skarbcem; zamek – dawna siedziba Viscontich i Sforzów; Kościół Św. Ambrożego – założony przez patrona w IV w., obecnie jeden z najpiękniejszych w mieście; opera La Scala. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3:

 • Śniadanie, przejazd do Turynu (2 godziny zwiedzania – katedra z XV w., cenne budowle sakralne XIV – XVII w.), przejazd do La Salette na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:

 • Śniadanie, udział w uroczystościach religijnych, przejazd w okolice Brcelony, nocleg i obiadokolacja w hotelu na wybrzeżu Costa Brava.

Dzień 5:

 • Śniadanie, wyjazd do Barcelony na zwiedzanie – gotycka katedra Św. Eulalii, kościół Sagrada Familia, wzgórze Montujic, park Gaudiego. Wyjazd do Montserrat, zespołu klasztornego z cudowną figurą Czarnej Madonny. Przejazd do Saragossy. Nocleg i obiadokolacja.

Dzień 6:

 • Śniadanie, zwiedzanie Saragossy – zamek De la Aljaferia, Katedra M.S. dei Pilar i La Seo, wyjazd do Madrytu, zwiedzanie stolicy Hiszpanii położonej w pobliżu geograficznego środka Półwyspu Iberyjskiego (Plaza Major z arkadami, stare centrum handlowe wokół placu Puerta del Sol, rokokowe Sanktuarium Św. Antoniego z XVIII w.). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

 • Śniadanie, wyjazd do Avili – miejsca urodzenia św. Teresy z Ávila, jeden z ośrodków duchowego prądu mistycznego, związanego z działalnością św. Teresy i św. Jana od Krzyża, zwiedzanie. Przejazd do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8:

 • Śniadanie, pobyt w Fatimie, miejscu cudownego ukazania się Matki Boskiej trójce dzieci w 1917 r. (sanktuarium z Bazyliką do Rosario z wieżą zakończoną ośmiotonową koroną z brązu przyozdobioną kryształowym krucyfiksem; Kapliczka Objawień), udział w uroczystościach kościelnych, Msza Św. w intencji pielgrzymów. Nocleg i obiadokolacja w Fatimie.

Dzień 9:

 • Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostella, po drodze krotki pobyt w Tomar (zamkowo-klasztorny zespół zabudowań rycerzy zakonu Templariuszy z kościołem wzorowanym na Świętym Grobie w Jeruzalem) i Coimbrze. Przyjazd do Santiago de Compostella (jedno z trzech świętych miejsc chrześcijańskich, znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego; 4-fasadowa katedra z Wieżą Zegarową i krużgankami wybudowana w miejscu, gdzie biskup Teodomir odkrył grób ze szczątkami Jakuba apostoła), udział w uroczystościach religijnych. Wieczorem wyjazd z Santiago, nocny przejazd do Lourdes.

Dzień 10:

 • Śniadanie, pobyt w Lourdes, głównym ośrodku kultu religijnego we Francji związanym z objawieniem Matki Bożej Bernadetcie Saubirous w 1858 r. w grocie Massabielle. Nocleg i obiadokolacja w Lourdes.

Dzień 11:

 • Śniadanie, wyjazd z Lourdes do Mediolanu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12:

 • Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd przez Austrię wizyta w Mariazell (ok. 2 godzin), najsłynniejszym w Austrii miejscu pielgrzymkowym.

Dzień 13:

 • Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie w stosunku do założonego planu pielgrzymki, lecz wszystkie jego punkty zostaną zrealizowane. Pilot nie udziela informacji w obiektach muzealnych.

Terminy i ceny

Termin dowolny

1. Cenę skalkulowano dla grupy liczącej 48 osób.
2. Cena zawiera podatek Vat
3. Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, na ten cel należy dodatkowo przygotować ok. 60 EUR.

UBEZPIECZENIE: polisa ubezpieczeniowa NNW i KL i bagaż.

OPIEKA: wykwalifikowany pilot wycieczek zagranicznych.