wycieczka autokarowa

KRÓLEWSKIE DREZNO, PAŁACE POCZDAMU, BERLIN 5 dni

 • drezno
5 dni
- zł

Program wycieczki

1 dzień

 • Zbiórka uczestników o godz. 21.45, wyjazd o godz. 22.00. Przejazd przez Polskę do Berlina. Po trasie przerwa na gorący posiłek.

2 dzień

 • Przyjazd do Krausnick pod Berlinem, pobyt w parku tropikalnym „Tropical Island” www.tropical-islands.de gdzie znajdują się min: tropikalny las i wioska, najwyższa zjeżdżalnia wodna w Niemczech, oryginalne budowle z wysp Bali, Samoa i Borneo czy Tajlandii, kompleks saun i łaźni parowych, basen „Morza Południowego”. Następnie zwiedzanie Charlottenburg – podberlińskiej rezydencji królów pruskich, przejazd do centrum „Berlina Zachodniego”: Europacenter i Kościół pamięci cesarza Wilhelma. Czas wolny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

 • Śniadanie, zwiedzanie Berlina: Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, fontanną Neptuna i Czerwonym Ratuszem – siedziba władz miasta. Nadbrzeża rzeki Sprewy i Wyspa Muzeów z Katedrą berlińską (Berlinen Dom), wejście na kopułę-punkt widokowy z panoramą na cały Berlin. Aleja Unter den Linden z Neue Wache, Uniwersytetem Humboldta i Placem Bebela z katedrą św. Jadwigi. Brama Brandenburska (Brandenburger Tor), miejsce przebiegu muru berlińskiego, Reichstag – niemiecki parlament i pomnik Holocaustu. Pobyt w nowoczesnych centrach na Postdamer Platz. Przejazd do Poczdamu, spacer po Nowym Ogrodzie i pałacu Cecilienhof, miejsca spotkania Wielkiej Trójki w 1945 roku i podpisania tzw „Traktatu Poczdamskiego”. Przejazd do Sanssouci i spacer po parku ze słynnymi pałacami Fryderyka Wielkiego. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

 • Śniadanie, spacer po Dreźnie, jednym z najpiękniejszych barokowych miast Europy położonego nad brzegami Łaby. Promenada „Bruhlsche Terasse”, Kościół Mariacki Frauenkirche, Stallhof, Residentzschloss, Kościół Dworski, Theaterplatz z Operą Sempera i barokowy pałac Zwinger z Galerią Starych Mistrzów z dziełami: el Greco, Tycjana, Rembrandta. Czas wolny na Starówce. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień

 • Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po trasie przerwa na gorący posiłek. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Terminy i ceny

Termin: dowolny Cena: zależy od terminu i ilości osób w grupie

Cena zawiera

 • Przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek), opłaty drogowe, podatek niemiecki, parkingi.
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach**/***, w tym 2 noclegi k/Drezna i 1 nocleg k/Berlina, pokoje 2, 3 -osobowe z łazienkami.
 • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje w restauracji hotelowej, 2 posiłki po trasie.
 • Opieka pilota.
 • Ubezpieczenie: polisa grupowa NNW, KL, podatek Vat, opłata TFG i TFP.

Cena nie zawiera

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w kwocie: Galeria Starych Mistrzów + audioguide, Cecilienhof, Sanssouci, Katedra Dom, Charlottenburg, Tropikalna Wyspa

Uwaga

 1. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w ramach dostępności obiektów dla zwiedzających.
 2. Pilot nie udziela informacji wewnątrz zwiedzanych obiektów.