wycieczka samolotowa

PORTUGALIA SAMOLOTEM 7 dni

 • portugalia
7 dni
- zł

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie, wylot to Portugalii. Przylot na lotnisko w Lizbonie. Transfer do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2:

 • Zwiedzanie: SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL/CASCAIS (PANORAMICZNE ZWIEDZANIE) praca kierowcy od 9-19.00.
  Przejazd do pełnych mistycyzmu, romantyzmu pałaców SINTRY (na liście UNESCO). Czas wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta. Postój w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy. Na koniec panoramiczne zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS . Przejazd do hotelu Wellington w Figueira da Foz nad Oceanem. Kolacja i nocleg.

Dzień 3:

 • Zwiedzanie: COIMBRA – FATIMA – BATALHA – NAZARE. praca kierowcy od 9-19.00
  Po śniadaniu przejazd do COIMBRY typowo akademickiej miejscowości, która słynie z różnego rodzaju imprez i festiwali. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Czas wolny na zwiedzanie Starego Uniwersytetu, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Następnie przejazd do FATIMY. Czas wolny na zwiedzanie sanktuarium.: m.in. Kaplicy Objawień i Bazyliki . W kolejności odkryjemy BATALHA gdzie znajduje się imponujący klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej – jeden z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii. Na koniec krótki postój w NAZARÉ, typowej portugalskiej wiosce rybackiej (Przystanek „Sitio”, z którego rozciąga się wspaniały widok na Ocean Atlantycki). Powrót do hotelu w Figuera da Foz na kolacje i nocleg.

Dzień 4:

 • Zwiedzanie: PORTO – AVEIRO, praca kierowcy od 9-19.00
  Po śniadaniu przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynącego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Rejs po rzece DOURO a następnie wizyta w jednej z wytwórni win Porto – degustacja. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie starego miasta: Cais da Ribeira – najbardziej typowe i malownicze miejsce w Porto, okazja do odwiedzenia Igreja de Sao Francisco – kościół świętego Franciszka i Se Catedral – katedra. W drodze powrotnej krótki przystanek w AVEIRO „portugalskiej Wenecji”. Powrót do hotelu w Figuera da Foz na kolacje i nocleg.

Dzień 5:

 • DZIEŃ WOLNY NA INDYWIDUALNE ZAJĘCIA, PLAŻOWANIE I KĄPIELE.

Dzień 6:

 • Zwiedzanie: OBIDOS I LIZBONY Po śniadaniu przejazd do OBIDOS – uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Przejazd do centrum LIZBONY do w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow,Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie. Następnie najstarsza dzielnica Lizbony Alfama, z katedrą i zamkiem św.Jerzego, a także punkt widokowy Santa Luzia, skąd jest wspaniały widok na rzekę Tag. Zwiedzanie najważniejszych ulic i placy w Lizbonie (Baixa): Praça de Comercio, Plac Rossio (serce Lizbony), Rua Augusta, Praça Restauradore. Na koniec przystanek w nowoczesnej dzielnicy Parque das Nações (Park Narodów), zbudowanej dzięki temu, że Lizbona gościła targi Expo’98. Kolacja i nocleg w hotelu w Costa de Caparica k/Lizbony.

Dzień 7:

 • Śniadanie, wyjazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowa, wylot o godzinie (czasu portugalskiego) , przylot do Warszawy na Okęcie.

Terminy i ceny

Termin: dowolny  cena zależy od cen biletów lotniczych i wielkości grupy

Cena zawiera

 • Przelot do Lizbony
 • Transport: portugalski autokar na transfery i zwiedzanie.
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu ****/***, w tym 2 noclegi k/Lizbony, 4 noclegi w Figueira da Foz na wybrzeżu atlantyckim, pokoje 2 i 3 osobowe.
 • Wyżywienie: 6 śniadania bufet i 6 obiadokolacji serwowanych
 • Ubezpieczenie: polisa grupowa NNW, KL i bagaż,
 • Opieka pilota, podatek VAT, TFG i TFP.

Cena nie zawiera

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

 

Uwaga

 1. Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, na ten cel należy przygotować ok. 100€ .