wycieczka samolotowa

Portugalia

 • portugalia
7 dni
- zł

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa-Okęcie o godz.13:45, wylot to Portugalii 15.15. Przylot na lotnisko w Lizbonie 18.30 (+ 1 godzina). Transfer do hotelu w okolicy Lizbony w Oeiras hotel Inatel. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2:

 • Zwiedzanie: SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL/CASCAIS (PANORAMICZNE ZWIEDZANIE) praca kierowcy od 9-19.00.
  Przejazd do pełnej mistycyzmu, romantyzmu pałaców SINTRY (na liście UNESCO). Czas wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta. Postój w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy. Na koniec panoramiczne zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS . Przejazd do hotelu Wellington w Figueira da Foz nad Oceanem. Kolacja i nocleg.

Dzień 3:

 • Zwiedzanie: COIMBRA – FATIMA – BATALHA – NAZARE. praca kierowcy od 9-19.00
  Po śniadaniu przejazd do COIMBRY typowo akademickiej miejscowości, która słynie z różnego rodzaju imprez i festiwali. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Czas wolny na zwiedzanie Starego Uniwersytetu, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Następnie przejazd do FATIMY. Czas wolny na zwiedzanie sanktuarium.: m.in. Kaplicy Objawień i Bazyliki . W kolejności odkryjemy BATALHA gdzie znajduje się imponujący klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej – jeden z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii. Na koniec krotki postój w NAZARÉ, typowej portugalskiej wioski rybackiej (Przystanek „Sitio”, z którego rozciąga się wspaniały widok na Ocean Atlantycki). Powrót do hotelu w Figuera da Foz na kolacje i nocleg.

Dzień 4:

 • Zwiedzanie: PORTO – AVEIRO, praca kierowcy od 9-19.00
  Po śniadaniu przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Rejs po rzece DOURO a następnie wizyta w jednej z wytwórni win Porto – degustacja. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie starego miasta: Cais da Ribeira – najbardziej typowe i malownicze miejsce w Porto, okazja do odwiedzenia Igreja de Sao Francisco – kościół świętego Franciszka i Se Catedral – katedra. W drodze powrotnej krótki przystanek w AVEIRO „portugalskiej Wenecji”. Powrót do hotelu w Figuera da Foz na kolacje i nocleg.

Dzień 5:

 • DZIEŃ WOLNY NA INDYWIDUALNE ZAJĘCIA, PLAŻOWANIE I KĄPIELE.

Dzień 6:

 • Zwiedzanie: OBIDOS I LIZBONY Po śniadaniu przejazd do OBIDOS – uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Przejazd do centrum LIZBONY do w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow,Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie. Następnie najstarsza dzielnica Lizbony Alfama, z katedrą i zamekiem św.Jerzego, a także punkt widokowy Santa Luzia, skąd jest wspaniały widok na rzekę Tag. Zwiedzanie najważniejszych ulic i placy w Lizbonie (Baixa): Praça de Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony), Rua Augusta, Praça Restauradore. Na koniec przystanek w nowoczesnej dzielnicy Parque das Nações (Park Narodów), zbudowanej dzięki temu, że Lizbona gościła targi Expo’98. Kolacja i nocleg w hotelu w Costa de Caparica k/Lizbony.

Dzień 7:

 • Śniadanie, godz. 6.30 wyjazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowa o godz.8:00, wylot o godzinie 9.30 (czasu portugalskiego) , przylot do Warszawy o godz. 14.25 do Warszawy-Okęcie.

Terminy i ceny

Termin: dowolny  cena zależy od cen biletów lotniczych i wielkości grupy

Cena zawiera

 • Przelot portugalskimi liniami TAP na trasie: Warszawa-Lizbona-Warszawa z bagażem 20 kg/os.
 • Transport: portugalski autokar na transfery i zwiedzanie.
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu ****/***, w tym 2 noclegi k/Lizbony, 4 noclegi w Figueira da Foz na wybrzeżu atlantyckim, pokoje 2 i 3 osobowe.
 • Wyżywienie: 6 śniadania bufet i 6 obiadokolacji serwowanych z wodą i winem ( ¼ l)
 • Ubezpieczenie: polisa grupowa NNW, KL i bagaż,
 • Opieka pilota, podatek VAT, TFG.

Cena nie zawiera

 • Biletu lotniczego na przelot liniami Ryanair na trasie: Warszawa Modlin – Lizbona -Warszawa
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów podczas wycieczek fakultatywnych: na ten cel należy przygotować ok. 20 € .
 • Transferu autokarem z na lotnisko w Modlin Warszawa i z powrotem.

Uwaga

 1. Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, na ten cel należy przygotować ok. 100€ .