wycieczka autokarowa

Praga – Skalne Miasto

 • praga
4 dni
785 zł

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Wyjazd uczestników o godz. 09:00 i przejazd do Kotliny Kłodzkiej. Spacer po Starym Mieście w Kłodzku: Rynek z zabytkową studnią, otoczony barokowymi kamienicami, kamienny most, Kościół Wniebowzięcia NMP, bastionowa twierdza pruska. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:

 • Śniadanie, zwiedzanie Skalnego Miasta (Teplicko-Adrszpaskie Skały), dwa rezerwaty przyrody, fantastyczne formy skalne otoczone lasami iglastymi, kilkadziesiąt najbardziej charakterystycznych skał ma nadane nazwy odnoszące się do ich kształtów. Rejs łódkami po Skalnym Jeziorze. Przyjazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do czeskiej restauracji: kolacja z muzyką i pokazem folkloru czeskiego. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3:

 • Śniadanie, zwiedzanie przepięknej biblioteki w Klasztorze Strahovskim. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: Most Karola – imponujący przykład średniowiecznej inżynierii ze wspaniałymi barokowymi rzeźbami. Spacer po dzielnicy żydowskiej Josefov i Starym Mieście: Brama Prochowa, Rynek Staromiejski z Wieżą Ratuszową i zegarem Orloj. Czas wolny na Vaclavskie Namesti – głównym deptaku miasta. Uniwersytet Karola – zwany „Karolinum” najstarszy uniwersytet w Czechach, gotycka kaplica betlejemska z XIV w. upamiętniona kazaniami Jana Husa; Plac Wacława, gdzie rozegrały się wydarzenia „aksamitnej rewolucji”. Rejs statkiem po Wełtawie: podziwianie zabytków z pokładu statku. Powrót do hotelu, kolacja. Udział w Show: „Tańczące Fontanny”. Powrót do hotelu nocleg.

Dzień 4:

 • Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem zwiedzanie: Hradczany – zamek królewski i katedra Św. Wita z kaplicą Św. Wacława – wybitne dzieło gotyku z XIV w., Złota Uliczka. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

Terminy i ceny

Termin: dowolny 2021/2022 cena: 785 zł/os. przy grupie 48 osób

Cena zawiera

 • Transport autokarem z klimatyzacją, wc, barkiem, video, opłaty drogowe i parkingowe
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi, w tym 1 nocleg w hotelu**/*** w Kotlinie Kłodzkiej i 1 nocleg w hotelu **/*** w Pradze. Pokoje 2, 3 os. z łazienkami.
 • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje w tym: 1 kolacja integracyjna z muzyką i pokazem folkloru czeskiego.
 • Ubezpieczenie polisa grupowa NNW, KL w ERV.
 • Opiekę pilota, przewodnika w Pradze, zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Pragi z przewodnikiem.

Cena nie zawiera

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w kwocie 890 CZK/os, czyli około 145 zł/os.: Hradczany (Stary Pałac Królewski, Złota Uliczka) – 250 czk/os; Skalne Miasto – 120 czk/os, rejs po Wełtawie – 170 czk/os., Biblioteka Strachovska– 120 czk/os.

Uwaga

 1. Kalkulację sporządzono w oparciu o cenę paliwa, zakwaterowania i wyżywienia oraz kursu walut z dnia 17.01.2019, w przypadku znacznego wzrostu cen paliwa, organizator zastrzega sobie zmianę ceny imprezy.
 2. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w ramach dostępności obiektów dla zwiedzających. Pilot nie udziela informacji wewnątrz zwiedzanych obiektów.
 3. Cena nie obejmuje długich weekendów w 2019 roku.