wycieczka autokarowa

SŁOWACJA – SZLAKIEM ZAMKÓW 3 dni

 • slowacja
3 dni
- zł

Program wycieczki

Dzień 1:

 • Wyjazd uczestników o godz. 5.00 przejazd na Słowację do Starej Lubowli – zwiedzanie gotycko-renesansowego zamku, który długi czas był własnością rodziny Zamoyskich, a dawniej przebywały w nim polskie regalia koronacyjne królów polskich. Spacer po skansenie pełnym drewnianych budowli wiejskich z okręgu spiskiego: chaty, obejścia, szkoła, kościółek. Wizyta w zabytkowej gorzelni: pokazy rzemiosła ludowego, sala rzeźb drewnianych, najnowocześniejsza destylarnia whisky. Uroczysta kolacja z regionalnych potraw i degustacja whisky przy akompaniamencie muzyki ludowej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2:

 • Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Demianowskiej Jaskini Lodowej, pełnej ogromnych lodowych korytarzy z sintrową szatą naciekową, modelowana przez podziemną rzekę. Przejazd do Beszeniowej, zakwaterowanie w hotelu, 3-godzinny relaks w aquaparku „Gino Paradise” w, kompleks 8 basenów geotermalnych, 5 basenów z wodą termalną, basen do nurkowania, atrium z jacuzzi, siłownie, centrum Wellnes z saunami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

 • Śniadanie, przejazd do Trenczyna, zabytkowego miasteczka z górującą nad nim twierdzą z murowanymi obronnymi basztami, pałacami, masywną wieżą Mateusza Czaka i „studnią miłości”. Przejazd do Oravskiego Podzamoku – zwiedzanie średniowiecznego zamku z kaplicą i z bogatym muzeum, położonego na 112–metrowej wapiennej skale, który jest największą atrakcją wśród zabytków regionu. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w Lublinie w godzinach nocnych.

 

Terminy i ceny

Termin: dowolny  cena: uzależniona jest od terminu i wielkości grupy

Cena zawiera

 • Transport autokarem z klimatyzacją, barkiem, video. Opłaty drogowe i parkingi.
 • Zakwaterowanie: 2 noclegi na Słowacji w hotelach**/***, pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje w tym 1 regionalna z muzyką ludową i degustacją whisky.
 • Opieka pilota, przewodnika: na zamku Oravskim, Jaskini Lodowej, zabytkowej gorzelni.
 • Taksa klimatyczna, ubezpieczenie: polisa grupowa NNW i KL, podatek VAT, opłata TFG i TFP.

Cena nie zawiera

 1. Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów : zamek Oravsky, zamek Trenczyn, zamek i skansen Stara Lubovna, 3 godzinny wstęp do Aquaparku Gino Paradise, Jaskinia Lodowa, zabytkowa gorzelnia.
 2. systemu słuchawek audio-guide

Uwaga

 1. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, lecz wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane w ramach dostępności obiektów dla zwiedzających.
 2. Pilot nie udziela informacji wewnątrz zwiedzanych obiektów.